turysta@carownica.pl tel. +48 41 242 42 19

Rezerwacja Online

Zimna Beczka

Zimna woda zdrowia doda!

W znanym porzekadle „Zimna woda zdrowia doda” jest wiele prawdy. Fińscy naukowcy odkryli, że przebywanie ekstremalnych warunkach wpływa na produkcję hormonów, które zmniejszają ból i łagodzą stany zapalne. Zimna woda hartuje ciało, zwiększa odporność na infekcje, poprawia krążenie i ogólnie samopoczucie. Poza tym ma zbawienny wpływ na umysł – pomaga odreagować stres, „wyciąga” zdenerwowanie i złość. A po lodowatej kąpieli człowiek odczuwa „doładowanie baterii”.

Po wyjściu z ruskiej bani konieczne jest ochłodzenie organizmu (chłodzenie zawsze należy prowadzić od dołu ku górze). Gdy spadnie śnieg, można ciało natrzeć białym puchem. W innym wypadku należy je ochłodzić w beczce z wodą – w Wellness Galantym Łogródecku temperatura wody w beczce jest zależna od temperatury otoczenia, dlatego w lecie będzie zimna, a w zimie - lodowata! Zanurzanie w takiej wodzie przynosi natychmiastową ulgę po każdym wysiłku i jest najskuteczniejszym sposobem na regenerację.

Optymalny czas przebywania w zimnej lub lodowatej wodzie to 1-2 minut. Po wyjściu z beczki wzrasta w organizmie poziom endorfin – hormonów szczęścia, dlatego większość osób uśmiecha się, wpada w euforię, a przede wszystkim – tryska energią. Taki zabieg to zastrzyk dobrego humoru i optymizmu – polecany szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy doskwiera brak słońca i „szarość dnia”.


UE Logo