turysta@carownica.pl tel. +48 41 242 42 19

Rezerwacja Online

Chata Solna

Magiczna sól


Wellness Galanty Łogródecek to miejsce, które Puszcza Jodłowa zasila w tlen, a chata solna wykorzystuje dobroczynne właściwości soli himalajskiej. Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi. Wykazuje niezwykłe właściwości lecznicze, zawiera ponad 80 pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, których brak lub niedobór może prowadzić do wielu groźnych chorób. Pierwiastki występujące w soli himalajskiej dostępne są w tak drobnych cząsteczkach, że łatwo są wchłaniane przez nasz organizm i poddane są procesowi metabolizmu.

Czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli, odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób - astmy, nieżytów nosa, gardła, krtani i oskrzeli, alergicznych nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, niedoczynności tarczycy, schorzeń sercowo-naczyniowych (niewydolność krążenia, stany pozawałowe, nadciśnienie), schorzeń przewodu pokarmowego (wrzody, nieżyty, zapalenia), chorób skóry (łuszczyca, zmiany trądzikowe, zapalenia skóry), nerwicy i stanów przemęczenia. Aby terapia była skuteczna, należy ją stosować regularnie przez jakiś czas, przynajmniej dwa razy w tygodniu (około 10 seansów). Jeśli nie mamy takiej możliwości, zawsze można "wpaść" do chaty po prostu dla relaksu. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy narażeni jesteśmy na infekcje.

Sól była wykorzystywana również w magii, głównie do rytuałów mających na celu oczyszczenie, przeciwdziałanie złym zaklęciom i odpędzenie negatywnej energii. Jest bardzo ważnym narzędziem magii obronnej – służy odpędzeniu szeroko pojętego „zła”: złych duchów, negatywnych energii, uroków. Czarownice przyrządzały tzw. czarną sól, ucierając: sól, rozdrobniony węgiel drzewny i popiół z dodatkiem pieprzu.

Wizyta w chacie solnej to dobry sposób na szybki relaks po całym tygodniu wytężonej pracy i natłoku obowiązków. W chacie panują kameralne warunki, mogą w niej przebywać równocześnie 2 osoby. Wskazany jest wygodny strój, każdy musi mieć założone na stopy ochraniacze lub białe, czyste skarpetki (można przynieść ze sobą lub zakupić na miejscu). W chacie panuje temperatura zbliżona do tej na zewnątrz, są dostępne koce do przykrycia, aby nie zmarznąć podczas solnego relaksu. Wygodne leżaki, okna z widokiem na otaczającą przyrodę, łagodne oświetlenie, cisza i spokój sprawią, że ciało się odpręży i zrelaksuje. Ściany chaty są wyłożone blokami soli himalajskiej, również jej kryształki pokrywają podłogę.

W mikroklimacie chaty solnej uwalniają się pierwiastki istotne dla zdrowia, dobrego samopoczucia oraz prawidłowej pracy i ochrony organów wewnętrznych: jod (odpowiada za funkcjonowanie tarczycy, która zarządza przemianą materii i reguluje wagę), wapń (wzmacnia odporność organizmu, łagodzi podrażnienia i reguluje funkcje układu krwionośnego), żelazo (niezbędny składnik hemoglobiny), magnez (działa antystresowo, wpływa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy), potas, sód i chlorki (działają pozytywnie na pracę serca i poprawiają ukrwienie skóry), brom (uspokaja układ nerwowy), selen (spowalnia proces starzenia się skóry), a także miedź (działa przeciwgrzybiczo, wpływa na syntezę hemoglobiny oraz na gruczoły wydzielania wewnętrznego).

Z terapii solnej korzystać może prawie każdy, ma ona dobry wpływ na kobiety w ciąży oraz osoby starsze, ponieważ pierwiastki lekko obniżają ciśnienie, a sól pochłania nadmiar wody z opuchniętych kończyn. W przypadku nadczynności tarczycy, gruźlicy, klaustrofobii i chorób nowotworowych wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Przeciwskazaniem do korzystania z chaty solnej jest: uczulenie na jod, marskość płuc, ostre stany gruźlicy.

WAŻNE:
  1. Podczas jednego seansu w chacie solnej mogą przebywać 2 osoby.
  2. Przed wejściem do chaty solnej należy nałożyć przygotowane przez personel i dostępne nieodpłatnie ochraniacze na buty, ewentualnie skarpetki, które można nabyć w Recepcji.
  3. Po wejściu do chaty należy ułożyć się wygodnie na leżaku, rozluźnić i poddać działaniu mikroklimatu.
  4. Temperatura w chacie solnej jest zależna od temperatury na zewnątrz – dostępne są koce do przykrycia.
  5. Z chaty solnej nie powinny korzystać osoby cierpiące na zaawansowane choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy itp.
  6. Nie można wchodzić do chaty solnej, gdy jest się mokrym, jak również nie można wchodzić w mokrym ubraniu.
  7. Nie można wchodzić do chaty z jedzeniem i piciem.
  8. Nie należy dotykać ścian i wystroju wnętrza oraz wynosić kryształków soli.

Odetchnęły z ulgom – seans w Chacie solnej

Kameralne leżakowanie w chacie wypełnionej 3 tonami soli himalajskiej – najzdrowszej i najczystszej, jaka dostępna jest na ziemi. Mikroklimat stworzony przez niezwykłe właściwości lecznicze zawartych w niej ponad 80 pierwiastków, dostępnych w drobnych cząsteczkach łatwo wchłanianych przez organizm, sprzyja dobremu samopoczuciu i prawidłowej pracy organizmu.


 

UE Logo