turysta@carownica.pl tel. +48 41 242 42 19

Rezerwacja Online

Wellness Galanty Łogródecek

Wellness to więcej niż dobre samopoczucie – to stan fizyczny, który jest bardzo mocno dotknięty przez stan psychiczny, emocjonalny, duchowy. Well-being odnosi się do stanu psychicznego, emocjonalnego i duchowego, co z kolei ma wpływ na zdrowie fizyczne. Wellness Galanty Łogródecek oddziałuje kompleksowo – pozwólmy się mu „porwać”, odpocznijmy, zrelaksujmy się. W tym carownym ogródku każdy może poczuć się wyjątkowo, ponieważ powstał on z miłości i pasji do tradycji, nieskażonej przyrody, dobrej energii. To miejsce spotkania czterech żywiołów, które doskonale ze sobą współgrają.

Woda jako jedyna substancja na Ziemi występuje w naturze w trzech stanach skupienia: płynnej wody, lodu i pary wodnej. Nie moglibyśmy bez niej żyć – dziennie hektolitry wody są dostarczane do naszych mieszkań. Jednak zanim tam trafi – traktowana jest w oczyszczalni chemikaliami, a potem przemierza daleką drogę. W efekcie otrzymujemy czystą, ale martwą wodę. Badania naukowe potwierdzają, że woda czerpana ze źródeł oddalonych od skupisk cywilizacji jest nawet kilkadziesiąt tysięcy razy bardziej naładowana energetycznie od tej płynącej miejskimi wodociągami. Inaczej mówiąc – jest żywa. Źródło wody w Siedlisku Carownica znajduje się 40 metrów pod powierzchnią ziemi, stamtąd trafia bezpośrednio do nas i naszych Gości. 
Ogień daje poczucie bezpieczeństwa i ciepła, ale wystarczy chwila nieuwagi, aby stał się niebezpiecznym żywiołem. Jest magiczny – według wierzeń blask ognia zatrzymuje demony, chroni ludzi i dobytek. Ognisko, a potem piec, to symboliczne centrum życia rodziny. W naszym Łogródecku ogień widać, słychać i czuć. Miło jest patrzeć w przeplatające się w szaleńczym tańcu ogniki, wsłuchiwać się w trzaski wydobywające się z wnętrza pieca, delektować się zapachem palonego drewna, poczuć ciepło i blask. Ogień ożywia, oczyszcza, dodaje energii.

Ziemia to żywioł nam bardzo bliski – w Siedlisku Carownica mamy z nim w zasadzie stały kontakt: kiedy chodzimy, siedzimy, odpoczywamy. Wellness Galanty Łogródecek powstał w otoczeniu przyrody, z widokiem na las i wzgórza, w zgodzie z naturą. Poczujemy ją, gdy zdejmiemy buty i boso przejdziemy się kawałek, gdy usiądziemy na trawie lub zakopiemy nogi w piachu. Ziemia zaspokaja nasze potrzeby, daje pokarm i schronienie.

Powietrze jest lekkie, niewidzialne, wciąż się zmienia. To źródło wolności, swobody, inspiracji. Delektując się chwilą możemy wznosić się nad ziemią, marzyć, tworzyć. Rześkie powietrze sprowadzi nas na ziemię, szczególnie, gdy wejdziemy do beczki z lodowatą wodą. A siedząc w ciepłej balii z zupełnie innej perspektywy popatrzymy na świat.

Wellness Galanty Łogródecek to chata solna, ruska bania, balia z ciepłą wodą, beczka z wodą zimną, zewnętrzny orbitrek i krzesełko do wyciskania, altana na 70 osób. Wszystko z widokiem na otulinę Świętokrzyskiego Parku Narodowego i Obszar Natura 2000. Po zabiegach w Wellness Galantym Łogródecku skóra całego ciała będzie oczyszczona, jędrna i gładka. Takie rytuały pozwalają paniom na naturalne utrzymanie kobiecego piękna. Ale też mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, nastój. Zapraszamy!
UE Logo